KULTURA / Hudba

Koncerty Filharmonie Hradec Králové začátkem nového roku
Jiří Stivín. 
Autor / zdroj foto: archiv Jiřího Stivína

Hradec Králové

Filharmonie Hradec Králové zve posluchače hned v prvním týdnu nového roku na dva koncerty. Při prvním z nich mohou návštěvníci kromě poslechu krásné klasické hudby pod taktovkou mladých dirigentů také pomoci dobré věci a druhý je určen rodinám s dětmi, respektive publiku všech věkových kategorií.

V pátek 6. ledna od 19.30 hod. se v sále FHK koná Tříkrálový benefiční koncert – další z benefičních koncertů, které Filharmonie Hradec Králové přináší díky kooperaci s německými a švýcarskými vysokými hudebními školami. Pod taktovkou mladých dirigentů, tentokrát z Curyšské vysoké školy umění, se sálem rozezní skladby Rachmaninova, Beethovena, Liszta a Ravela. Koncert připravila královéhradecká Filharmonie ve spolupráci s Oblastní charitou Hradec Králové a vybraná částka bude věnována na projekt výstavby Lůžkového hospice ve Stěžerách. Vstupné je dobrovolné, rezervace míst je možná na vstupenkovém portálu HKpoint.cz a také na pokladně v Informačním centru na Eliščině nábřeží.

Den na to, v sobotu 7. ledna od 16 hod., se koná koncert s titulem Od jedné do tří a půl tisíc, který je součástí Oranžové abonentní řady, je tedy určen posluchačům každého věku a vhodný i pro menší děti. Dva virtuózní hudebníci – na dechové nástroje Jiří Stivín a na varhany Václav Uhlíř – rozeznějí všechny možné píšťalky a píšťaly, kromě fléten tedy i píšťaly mistrovských varhan (od počtu píšťal nástroje v sále FHK je také odvozen název koncertu). Na programu jsou skladby klasiků (Bach, Telemann, Vivaldi a další) a také improvizace obou hudebníků na téma z publika. A jelikož oba pánové dovedou nejen výborně hrát, ale také bavit posluchače, je určitě na co se těšit. Vstupenky je možné získat rovněž na portálu HKpoint, na pokladně v Informačním centru na Eliščině nábřeží a ve večerní pokladně FHK před pátečním benefičním koncertem.

Podrobnosti ke koncertům jsou k dispozici na stránkách Filharmonie Hradec Králové.

Autor / zdroj: Alois Neruda

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.