Ekonomika / Finance

Léto, slunce, dovolená…, ale taky horko v našich domovech!
Sluneční paprsky už mají sílu, a s nastávajícími měsíci jejich intenzita bude růst. Každý se těší na léto. A to nejen kvůli dovolené a na nabrání nové energie po dlouhé zimě. Přes to všechno ale máme jednoho strašáka ve skříni. Dusno, horko a nevlídno v našich domovech. Věděli jste, že střecha se rozpálí až na 85 stupňů Celsia?
Do dětských hřišť v Hradci město investuje tři miliony korun
HRADEC KRÁLOVÉ
Celkem tři miliony korun se chystá město investovat do dětských hřišť v Hradci Králové. Polovina financí bude použita na nákup speciálních herních prvků pro děti se zdravotním postižením. Za dalších 1,5 milionu korun provedou technické služby opravu a výměnu stávajících herních prvků na mnoha hřištích po městě.
18. ročník soutěží Firma roku 2023 a Živnostník roku 2023 právě startuje
Soutěže Firma roku a Živnostník roku jsou opět otevřeny všem malým a středním podnikatelům. Příležitost veřejně prezentovat svoji práci dostávají české firmy a živnostníci bez ohledu na zaměření, obor či velikost. Hledají se inspirativní příběhy úspěšných podnikatelů, tradičních rodinných firem a začínajících nadšenců.
Hradec poskytne více než 4,6 milionu na rozvoj a údržbu sportovišť
Hradec Králové
V rámci dotačního programu na podporu sportu – rozvoj a údržbu sportovišť, poskytne město Hradec Králové 4,66 milionu korun celkem sedmnácti klubům a spolkům. Podpořeny budou projekty, které se týkají především modernizace a oprav zázemí nebo samotného sportoviště.
Jaro je cítit všude kolem nás – venku i doma
A je to tady. Jaro je tady. A jak už to bývá každý rok, hned nás první sluneční paprsky vytáhly do zahrad na jarní úklid. A nejen naše zahrada ale i náš dům potřebuje jarní údržbu.
Jednička s novou střechou – náročná rekonstrukce začne už na jaře
Jičín
Základní školu 17. listopadu v Jičíně čeká rekonstrukce střechy. Náročnou investiční akci, jež začne v letošním roce a bude dokončena v roce 2024, bude financovat město Jičín s dotační podporou z Programu regenerace městských památkových rezervací.
Dům volá hola hola, jaro je tady!
I když jsou občas ještě pěkné ranní mrazíky, jaro se blíží mílovými kroky. Než se nadějeme, vytáhne nás slunce ven na zahrady, kde začnou probíhat jarní úklidy. Nejen zahrada však potřebuje svojí pozimní úpravu. I náš dům na ni čeká.
Pomůžeme vám zaplatit účty! To není sen ale realita
Náklady na energie jsou nyní tak vysoké, že si většina z vás láme hlavu, jak to všechno zvládne. Cest je několik, nemusí se tolik topit, více se oblečeme, přejdeme na jiný zdroj tepla. Ale takhle se nedá žít věčně. Zkuste myslet dlouhodobě a udělejte něco pro vaše pohodlí. Poradíme vám, jak na to!
Třetina pneumatik vás na mokru nepodrží
Nový test letních pneumatik, který právě zveřejnil spotřebitelský časopis dTest, se letos zaměřil na pneumatiky na našem trhu nejrozšířenější – tedy na ty o rozměru 205/55 R16. Výsledky dosud největšího testu letního obutí, ve kterém se zkouškám podrobilo hned 47 modelů, si můžete zdarma přečíst až do 2. března na stránkách dTestu.
Trutnov získá na rekonstrukci kina Vesmír dotaci téměř 69 milionů
Trutnov
Velmi dobrou zprávu obdrželo město Trutnov. Podařilo se mu uspět se žádostí o dotaci na rekonstrukci kina Vesmír. Z Národního plánu obnovy tak do Trutnova zamíří téměř 69 milionů korun, které pokryjí více než polovinu nákladů rekonstrukce.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo