Zpravodajství

Hradecké žalobě na NSA soud vyhověl, případ se vrací na začátek
Hradec Králové
V dubnu loňského roku obdrželo město Hradec Králové usnesení Národní sportovní agentury (NSA) o zastavení řízení ohledně dotace na multifunkční fotbalový stadion. S výtkami a závěrem město nesouhlasilo, proto se rozhodlo během května na NSA podat správní žalobu. V minulém týdnu Městský soud v Praze rozhodl a vyhověl návrhu města.
Po Trutnově jsou nově rozmístěná ptačí krmítka
Trutnov
V předchozích letech ptačí budky a hmyzí domky, letos krmítka. Trutnov opět aktivně podporuje ekologii a na letošek si připravil novinku.
Od nového roku končí v Trutnově bezplatné velkokapacitní kontejnery
Trutnov
Nepořádek a odpad, který do nich nepatří. Taková byla situace s velkoobjemovými kontejnery v trutnovských integrovaných obcích. Radnice proto přistoupila k jejich zrušení.
Univerzita Hradec Králové po dvou letech otevírá dveře uchazečům o studium
Hradec Králové
Po dvou letech, kdy se Univerzita Hradec Králové kvůli pandemii covid-19 prezentovala uchazečům a uchazečkám o studium výhradně online, se vrací k tradici standardních dnů otevřených dveří.
Vzácná specializace v náchodské nemocnici: otevřela se tu nová ambulance dětské gynekologie
Náchod
Málo známý, ale velmi potřebný obor – dětská gynekologie – má v náchodské nemocnici od konce minulého roku své zastoupení.
V Královehradeckých krajských porodnicích se vloni narodilo 2866 dětí
Královehradecký kraj
V porodnicích náchodské, jičínské, trutnovské a rychnovské nemocnice se v roce 2022 narodilo celkem 2866 novorozenců, o 82 novorozenců více než v předchozím roce 2021.
Tři nová ohniska ptačí chřipky
Sedlčany / Velká Bukovina / Kozojedy
V České republice jsou první tři ohniska ptačí chřipky H5N1 v letošním roce. Nacházejí se ve třech různých krajích: Středočeském, Ústeckém a Královéhradeckém. Dvě ohniska se nacházejí v malochovech, jedno v komerčním velkochovu drůbeže.
Nestíháte přijet včas k volbám? O voličský průkaz pro první kolo můžete online žádat do 6. ledna
Plánujete při lednových volbách prezidenta republiky volit mimo své trvalé bydliště? Jde to s pomocí voličského průkazu. Ten teď získáte jednodušeji než dřív.
Prvním náchodským miminkem narozeným v roce 2023 je Filip
Náchod
Letošní první náchodské miminko přišlo na svět hned v neděli 1. 1. 2023 v 5:39 hodin a je jím chlapeček Filip s mírami 3275 g a 50 cm.
Hasiči radí: Vánoční desatero aneb Jak se vyvarovat požáru
Sváteční týden začal a s ním spousta shonu, ale také příjemných vánočních aktivit, jako je zdobení vánočního stromečku, zapalování prskavek nebo svíček.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

HISTORIE

27. ledna 1945

byl osvobozen koncentrační tábor v Osvětimi.

VESMÍR

27. ledna 1967

vypukl během simulovaného odpočítávání na kosmické lodi Apollo 1 požár, při kterém uhořeli 3 astronauté.