Zpravodajství

Nové ultrazvuky, kardiotokografy i operační vybavení. Gynekologicko-porodnické oddělení trutnovské nemocnice má nové přístroje za 19 milionů korun
Trutnov
Budoucí maminky a rodičky, pacientky gynekologie i lékaři gynekologicko-porodnického oddělení trutnovské nemocnice již využívají nové moderní přístroje, které nemocnice během uplynulých čtyř měsíců postupně zakoupila.
Mladí pekaři se utkali v soutěži Pekař roku 2023 junior
Poslední březnové úterý a středu proběhl již 25. ročník soutěže Pekař roku v kategorii junior. Finále se zúčastnilo deset nejlepších studentů z potravinářských škol a učilišť z celé České republiky.
Startuje 2. ročník výtvarné soutěže Auto pro Zdravotního klauna
Společnost Škoda Auto a nezisková organizace Zdravotní klaun zahajují druhý ročník kreativní soutěže Auto pro Zdravotního klauna, v jejímž rámci mohou děti navrhnout vzhled vozu Škoda Enyaq iV.
Šestý ročník hokejového derby mezi východočeskými univerzitami se odehraje v Hradci Králové
Hradec Králové / Pardubice
Již pošesté mají fanoušci a fanynky (nejen) univerzitního hokeje možnost podpořit výběry z Univerzity Hradec Králové (UHK) a Univerzity Pardubice (UPCE), a to u příležitosti tradičního derby obou východočeských univerzit. To se uskuteční v úterý 4. dubna od 18:00 v ČPP Aréně v Hradci Králové.
Hradec hledá nového provozovatele útulku pro zvířata
Hradec Králové
Město Hradec Králové vypisuje výběrové řízení na provozovatele útulku pro opuštěná zvířata, který je určen především pro psy a kočky. Útulek provozovaly Technické služby Hradec Králové, nyní se město rozhodlo správu tohoto zařízení svěřit externímu dodavateli.
Recidivista páchá trestnou činnost od roku 2004 a zase skončil ve vazbě
Dvůr Králové nad Labem
Policisté ve Dvoře Králové nad Labem v úterý zadrželi 34letého muže, který se pokusil v obchodě se sportovním oblečením odcizit oblečení za téměř 3 tisíce korun. Od roku 2004 byl již 14x pravomocně odsouzen.
Přijímací řízení na SŠ: školy praskají ve švech. Druhé kolo vypíše minimum škol
Na střední školy míří jeden z nejsilnějších ročníků posledních let. Základní školy letos opustí o 107 tisíc deváťáků. Tisíce dětí se na vysněnou školu letos nedostanou.
Zrekonstruovaná Prádelna Veronika, která je sociálním podnikem charity, vyhlíží zákazníky
Jičín
Oblastní charita Jičín představila svůj sociální podnik, Prádelnu Veronika. Sídlí ve „věžáku“ u sportovního areálu a nabízí své služby. Město Jičín, které je vlastníkem budovy, zajistilo rekonstrukci prostor, a tak prádelna mohla zmodernizovat svůj provoz.
Počasí v Krkonoších si zahrává s turisty
Krkonoše
Uplynulé dva dny zavedly krkonošské horské záchranáře opět do hřebenových partií hor zachraňovat turisty v nesnázích.
Ida patří městu Náchod
Náchod
Město Náchod je oficiálně vlastníkem ochranných známek „IDA“. Úřad průmyslového vlastnictví tuto skutečnost stvrdil v tomto týdnu zápisem do rejstříku ochranných známek.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo