Zpravodajství

Ve školách se činili – vybrali a na recyklaci předali přes 105 tun baterií a 134 tun malého použitého elektra
Ve školách zapojených do programu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět v průběhu nedávno skončeného školního roku vybrali 105,5 tun vybitých baterií a 134,4 tun malého použitého elektra.
Porodní asistentka Markéta Šrajerová: Průběh porodu odpovídá psychickému nastavení maminky
Jičín
„Porod je z 99,9 % o hlavě. Proto je velmi důležitá psychická příprava. Často už mezi dveřmi poznáme, jak je maminka naladěná a jak bude porod probíhat,“ říká zkušená porodní asistentka jičínské porodnice, Markéta Šrajerová.
Covid-19 v roce 2021 usmrtil 25,5 tisíce obyvatel Česka
V roce 2021 zemřelo 139 891 obyvatel Česka, nejvíce od konce druhé světové války. Více než jednu šestinu zemřelých v roce 2021 (18 %) měl na svědomí covid-19 a stal nejčastější příčinou smrti.
Nové bezpečné parkování před MŠ Kulíšek
Trutnov
Jak bezpečně zaparkovat a vyprovodit děti do školky? Tuto situaci denně řeší rodiče před pracovištěm Mateřské školy Trutnov Kulíšek ve Voletinách. Trutnovská radnice proto reaguje a na léto chystá realizovat řešení.
Sdílená kola budou v Hradci od prázdnin, město vysoutěžilo provozovatele
Hradec Králové
Na jaře vypsalo město Hradec Králové výběrové řízení na provozovatele veřejného sdílení jízdních kol po městě. Vysoutěžena byla společnost nextbike Czech republic, která již ve městě s touto službou působila.
Od června pojede MHD podle prázdninového režimu, školní spoje zůstávají
Hradec Králové
Hradecký dopravní podnik zavádí prázdninový provoz MHD již od června. Důvodem je především personální situace u řidičů, kterou městský dopravce již několik týdnů řeší výpomocí kolegů z technicko-hospodářských pozic nebo ze servisních dílen.
Aktivita klíšťat je v celé republice na nejvyšším stupni
Teplo a vlhko, to je kombinace podmínek, která je pro klíšťata ideální. Přesně takové podmínky doprovází území celého Česka už několik dní, a tak se před blížícím se víkendem aktivita klíšťat vyšplhala až na nejvyšší 5. stupeň.
Varování slaví úspěch, žena díky informační ceduli nepřišla o statisíce
Hradecko
Fiktivní bankéř a fiktivní policista zaútočili včera v dopoledních hodinách na 38letou ženu z Hradecka. Namluvili ji, že si na ní chce nějaká osoba vzít úvěr. A aby tomu zabránila, musí si vzít úvěr sama.
Hradubický běh má 2 starty a 1 cíl
Hradec Králové / Pardubice
Lidé z Hradce Králové a Pardubic již 16. rokem závodí, kdo dříve doběhne do Čeperky, která je na půl cesty z obou měst. Hradubický běh se uskuteční v sobotu 14. května 2022 v 9:00.
V Česku budou padat rozsudky za ignorování proticovidových opatření i dezinformace
Tuzemská justice řeší spory o to, jestli, kdy a do jaké míry byli lidé na pracovištích povinní dodržet preventivní opatření proti šíření koronaviru. Rozsudky zřejmě budou přibývat.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

HISTORIE

15. srpna 1645

odrazilo Brno statečně poslední útok Švédů a skončilo dlouhé obléhání. Brněnská posádka, tvořená 500 vojáky a asi tisícovkou obyvatel Brna, ubránila město proti asi 28 tisícům vojáků generála Lennarta Torstensona.

ZAJÍMAVOSTI

15. srpna 1914

došlo k slavnostnímu otevření Panamského průplavu, který spojuje Atlantský oceán a Tichý oceán (konkrétněji Karibské moře a Panamský záliv).

DOPRAVA

15. srpna 1900

byl ukončen provoz první elektrické tramvaje na území Česka – Křižíkovy Elektrické dráhy na Letné v Praze.