AKTUÁLNĚ / Aktuálně

Hradec hledá nového provozovatele útulku pro zvířata
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: ingimage/Leviathan

Hradec Králové

Město Hradec Králové vypisuje výběrové řízení na provozovatele útulku pro opuštěná zvířata, který je určen především pro psy a kočky. Útulek provozovaly Technické služby Hradec Králové, nyní se město rozhodlo správu tohoto zařízení svěřit externímu dodavateli. Podmínky výběrového řízení na svém včerejším zasedání schválili radní města. Nový správce by po uplynutí všech stanovených lhůt mohl útulek začít provozovat ke konci léta.

„Na nového provozovatele budou kladeny přísné požadavky, především co se týče zkušeností s provozováním podobného zařízení. Hodnotit budeme ale také jiné důležité aspekty, jako vize dalšího rozvoje zařízení i formu komunikace s veřejností,“ říká náměstek primátorky pro oblast životního prostředí Adam Záruba.

Útulek pro opuštěná zvířata doposud provozovaly Technické služby Hradec Králové, radnice nyní rozhodla o předání správy tohoto zařízení externímu dodavateli. Na svém včerejším zasedání schválili radní města podmínky a vypsání výběrové řízení na nového provozovatele. Součástí nabídky je na provoz určeno více než 14,2 milionu korun, a to na dobu 36 měsíců včetně tříměsíční přípravné lhůty. „Nového provozovatele bychom mohli mít vysoutěženého v květnu. Po uzavření smlouvy bude mít tříměsíční lhůtu na převzetí budovy a zajištění všech potřebných dokumentů k provozu. Předpokládáme, že by se správy útulku mohl nový provozovatel zhostit koncem srpna. Pokud vše půjde dobře, mohlo by to být i o nějakou dobu dříve,“ vysvětluje náměstek Záruba.

Útulek pro opuštěná zvířata nedaleko malšovického lesního hřbitova provozovaly technické služby od roku 2008. Je zde osm míst pro psy v karanténě a 48 pro psy ve volném chovu. Pro kočky v karanténě je vyhrazeno sedm míst a pro volný chov je to deset. Za patnáct let prošlo útulkem téměř šest tisíc zvířat.

Autor / zdroj: Kateřina Rohlíčková

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.