AKTUÁLNĚ / Aktuálně

Ida patří městu Náchod
 
Autor / zdroj foto: Nina Adlof

Náchod

Město Náchod je oficiálně vlastníkem ochranných známek „IDA“. Úřad průmyslového vlastnictví tuto skutečnost stvrdil v tomto týdnu zápisem do rejstříku ochranných známek. Celkem sedm ochranných známek s označením IDA tak město může plně využívat v rámci obnovy lázeňství.

Začátkem ledna letošního roku se vedení města (starosta Jan Birke, místostarostové: Jan Čtvrtečka, František Majer a Milan Vik) dohodlo s nynějším majitelem stáčírny, firmou Robot World, na jejich odkoupení, a tímto krokem je převod tzv. zpečetěn.

„Je třeba podotknout, že i nadále jsou známky předmětem soudního sporu s p. Khalifou, který uplatňuje své nároky vůči převodu stáčírny a jejímu novému vlastníkovi. Proto jsme do toho jako město vstoupili aktivně, abychom byli informováni. Co se týká ochranných známek, tak o kladném výsledku nepochybujeme, zápis vlastnictví je pro nás zásadní a věříme, že námitka spornosti bude brzy vyřešena,“ upřesnil starosta Jan Birke.

„Město Náchod je jediným oprávněným uživatelem vody z vrtů IDA a nikdo jiný tak tuto minerálku nabízet nemůže. Přípravy na zahájení čerpání této oblíbené minerální vody již běží a předpokládáme, že ještě v tomto roce obnovíme provoz prameníku v areálu Velkých lázní,“ dodal místostarosta Jan Čtvrtečka.

Autor / zdroj: Nina Adlof

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.