Zpravodajství

Trutnov zřídí provizorní parkoviště na Zelené Louce
Trutnov
Z důvodu rekonstrukce obchodního domu Kaufland a přilehlých parkovišť ubyde prostor, kde mohou zaparkovat svá vozidla obyvatelé Tiché ulice na Zelené Louce. Trutnovská radnice se proto rozhodla zřídit dočasné parkoviště, aby tamním obyvatelům alespoň částečně usnadnila parkování.
Zápisy prvňáčků v Hradci budou probíhat online celý duben
Hradec Králové
Stejně jako v loňském roce bude i letos probíhat zápis prvňáčků do hradeckých základních škol elektronickou formou po celý duben. K vyplnění formuláře se rodiče dostanou přes webové stránky vybrané školy.
Nové dobíjecí stanice na východě Čech - v Pardubicích a ve Dvoře Králové
Pardubice / Dvůr Králové
Dva nové stojany umožňující rychlé dobití elektromobilů hlásí prodejny řetězce Kaufland v Pardubicích a Dvoře Králové. Počet zelených stanic ČEZ umístěných na parkovištích této sítě tak přesáhl padesátku.
Lidé z celé země se zapojili do výsadeb stromů na 2670 místech. Nejčastěji sázeli aleje
Přes milion stromů, které rostou na 2 670 místech, eviduje Nadace Partnerství v databázi celonárodní iniciativy Sázíme budoucnost. Do výsadbové výzvy se zapojilo přes 32 tisíc dobrovolníků.
Univerzita Hradec Králové vrací úder. V esport derby východočeských univerzit porazila výběr z Pardubic
Hradec Králové / Pardubice
Druhý ročník esportového derby mezi výběrem Univerzity Hradec Králové (UHK) a Univerzity Pardubice (UPCE) ovládli Hradečáci. Vyrovnali tak skóre z minulého roku, kdy virtuální derby naopak ovládl pardubický výběr.
Povinné sčítání lidu, domů a bytů odstartuje za pár dní. Na co se bude formulář ptát?
Od konce března do půlky května bude v Česku opět probíhat sčítání lidu, domů a bytů. Účast je pro všechny obyvatele České republiky povinná a každý ručí za to, že o sobě uvede pravdivé informace. Součástí formuláře jsou i dvě nepovinné kolonky – národnost a náboženství. I těm by ale měli respondenti věnovat svou pozornost.
Lvi zdolali Vervu 5:1 a postupují do čtvrtfinále
Litvínov / Hradec Králové
Předkolo mají Hradečtí zdárně za sebou. Sérii proti Litvínovu ovládli v nejkratším možném čase a zahrají si čtvrtfinále.
Pohybem pro Nomii podpoříte děti v těžkých životních situacích
Účastí v on-line běhu nebo jen procházce v rámci akce „Pohybem pro Nomii“ můžete podpořit děti i celé rodiny v těžkých životních situacích.
K německé národnosti se v Česku hlásí kolem 25 tisíc lidí. Podle odhadů jich tu ale žije mnohem víc
Podle posledního sčítání lidu, domů a bytů, které proběhlo v roce 2011, se k německé národnosti hlásí 18 658 lidí, dalších 6 158 pak uvedlo dvojí národnost, tedy českou a německou. Podle odhadů by ale v České republice mohlo žít až 60 tisíc lidí s německou národností. Zjistit jejich reálný počet by mohlo pomoci blížící se sčítání lidu, domů a bytů.
Náchodu se otevírají nové možnosti v lázních Běloves
Náchod
Město Náchod dlouhodobě usiluje o obnovení lázeňství v místní části Běloves. S ohledem na složité majetkové poměry v původních lázních se v roce 2015 rozhodlo vedení města jít svou vlastní cestou.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

OBJEVY

17. dubna 1524

mořeplavec Giovanni da Verrazzano s lodí La Douhpine veplul do zátoky dnešního New Yorku.

SPORT

17. dubna 1966

se poprvé konal Pochod Praha–Prčice, nejznámější organizovaný turistický a dálkový pochod v České republice.