KAM NA VÝLET / Zoologické zahrady

Afrika truck v Safari Parku ve Dvoře Králové nad Labem.
Při návštěvě Safari Parku se hosté na nějaký čas ocitnou v "Africe"
Afrika truck v Safari Parku ve Dvoře Králové nad Labem.  
Autor / zdroj foto: Safari Park Dvůr Králové

Safari Park Dvůr Králové / Dvůr Králové nad Labem

Vydat se přímo do nitra africké divočiny mezi berberské lvy a lvice a přitom zůstat v naprostém bezpečí. Takovou možnost dává svým návštěvníkům Zoo ve Dvoře Králové nad Labem díky svému Safari Parku.

Africké safari Josefa Vágnera a Lví safari, které je součástí Safari parku Dvůr Králové, nabízí návštěvníkům možnost vydat se na projížďku mezi volně se pohybující stáda antilop, žiraf, zeber, pakoňů, ptáků a dokonce i lvů. Safari je v provozu během hlavní sezony, která začíná zpravidla v květnu a končí v září. 

Co je Africké safari a Lví safari?
Celé safari ve dvorském safari parku zahrnuje dvě části - Africké safari a Lví safari. Návštěvníka, který se tam vydá, čeká projížďka dlouhá přibližně 5,5 kilometru. Začátek trasy vede mezi územím velkých výběhů afrických kopytníků a šelem, (v případě, že k jízdě využijete Afrika truck, v případě jízdy Safaribusem je tato část kvůli jinému nástupnímu místu vynechána), které jsou však v této části odděleny od návštěvníků hlubokými příkopy. To pravé Africké safari začíná až v údolíčku říčky Netřeby, kde vás za jeho branou čeká prostor, kde jsou zvířata téměř na dosah ruky.

Budete projíždět mezi antilopami losími, koňskými, voduškami, stády zeber, pakoňů a watusi pasoucími se na velkých loukách, uvidíte pelikány plující na hladině vodní nádrže nebo čtveřici pštrosů. Cestou jistě nepřehlédnete ani dvojici žirafích samců.

Cesta z Afrického safari vede dále do Lvího safari, kde na trase dlouhé 600 metrů, zavítáte mezi africké a berberské lvy a lvice. Lví safari bylo otevřeno v roce 2015 a je jediným svého druhu v České republice. Do Lvího safari není možné s sebou brát psy nebo jakákoli jiná zvířata!

Jakmile opustíte přísně střežené brány území lvů, povede vaše cesta zpět k nástupnímu místu. 

Jak se vydat do safari?
Návštěvník má tři možnosti, jak na safari vyrazit.

Vlastní automobil - Safari Park Dvůr Králové je jediným místem v České republice, kde můžete mezi africká zvířata vyrazit vlastním automobilem. Jízdenku si zakoupíte v pokladně na hlavním parkovišti. Cena pro jedno osobní vozidlo je 195 Kč. Autem je možné jak do Afrického safari, tak do Lvího safari.

Afrika truck - je speciální vozidlo s přívěsem, jehož kapacita je až 45 osob. Jízda je doplněna o odborný komentář. Možná jízdou Afrika truckem ztratíte soukromí vlastního automobilu, není ale nad to něco se během projížďky o pozorovaných zvířatech dozvědět. Jízdenky v ceně 80 Kč na osobu zakoupíte v pokladně u Restaurantu Kibo, kde je rovněž odjezdové místo. Afrika truck zajíždí do Afrického a Lvího safari.

Safaribus - speciální autobus s kapacitou až 52 osob. Jízda Safaribusem je rovněž doplněna o komentář průvodce. Cena jízdenky je 50 Kč. Odjezdové místo se nachází u expozice drilů, pod výběhem lvů, kde je možné zakoupit i jízdenky. Safaribus zajíždí pouze do Afrického safari. Trasa Safaribusem nevede přes Lví safari!

Návštěvníci musí myslet na to, že k jízdence je vždy nutné zakoupit si i vstupenku do pěší části safari parku. 

Provoz safari
Africké a Lví safari je v provozu zpravidla od začátku května do konce září, tedy během hlavní sezony. V tomto období se jeho brány otevírají v 9 hodin a na poslední vyjížďku je možné vyrazit v 17.30. Jízdní řády Safaribusů ani Afrika trucků nejsou pevně dány. 

PRO ŠKOLY A DĚTI
Využijte výhodné nabídky pro školy a dětské kolektivy
Pro školní skupiny a dětské kolektivy platí sleva na vstupném při zakoupení výukového programu nebo sady pracovních listů. Udělejte si výlet do ZOO Dvůr Králové, vyberte si výukový program nebo zakupte pro skupinu pracovní listy a získáte tím slevu na vstupném pro kolektiv žáků.

V ceně vstupného je i jízda Safaribusem. řidič autobusu a na každých 15 dětí 1 učitel (doprovod) vstup do zoo zdarma. 

ZOO PRO DĚTI
Pro dětské návštěvníky, kteří se už dostatečně seznámili se všemi zvířátky, má zoologická zahrada připraveno spoustu jiné zábavy. 

Lanový hrad u Restaurantu Kibo
Velkolepé dřevěné hřiště z akátového dřeva postavené v africkém stylu získalo v roce 2013 první cenu za nejlepší dřevěné hřiště v Česku. Nabízí lanové tratě, prolézačky a překážkové dráhy. Pro rodiče, kteří čekají, než se jejich děti dostatečně vydovádí, jsou připravené lavičky umístěné ve stínu palem a také občerstvení v Restaurantu Kibo. 

Dětské hřiště u Restaurantu Lemur
Dětské hřiště vybavené lanovými a dřevěnými prolézačkami, houpačkami a skluzavkami nadchne každého malého i většího návštěvníka hned u vchodu. 

Lanový hrad u Lvího safari
Jeden z nejkrásnějších pohledů na majestátní lvy zažijete, pokud vystoupáte do lanového hradu u výběhů lvů. Lanový hrad je rovněž postaven v africkém stylu a jeho některé věže stojí přímo ve velkém výběhu šelem. 

Lanový park Katika Miti s Yellow Point
Mezi korunami stromů jsou skryty lanovky, tarzaní skok, barmské mosty a mnohé další překážky pro odvážné. Kdo se nebude bát pohlédnout dolů, užije si výhled na zvířata zoo z ptačí perspektivy. Najdete ho poblíž Restaurantu KIFARU. 

Podrobnější informace zájemci najdou na webu safaripark.cz.

Autor / zdroj: -red-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.