Kultura / Volný čas / ARCHÍV

Vánoce v Muzeu Náchodska
I v letošním roce vám Muzeum Náchodska přinese bohatý vánoční program, který se bude skládat z výstav a akcí pro veřejnost. Těšit se můžete na již tradiční „Vánoce v Jiráskově rodném domku“, „Vánoční dílnu“, ale i oblíbené výstavy betlémů.
O první adventní neděli se rozsvítí vánoční stromy na hradeckých náměstích
Velké a Masarykovo náměstí v Hradci Králové budou opět zdobit vánoční stromy. Bude se jednat o dva smrky ztepilé s výškou okolo 15 metrů. Jeden je od soukromého dárce z Předměřic nad Labem, druhý z městských lesů. Technické služby je dopraví a nainstalují na obě hradecká náměstí v úterý 28. listopadu. Na slavnostní rozsvícení si budou muset obyvatelé města počkat do první adventní neděle, která připadá až na 3. prosince.
Autogramiáda knihy Ulička a Uličníci
Autogramiáda nové regionální knihy Ulička a Uličníci autora Pavla Sobotky se uskuteční ve středu 15. listopadu 2023 v náchodské městské knihovně. Setkat se tady můžete osobně s autorem, který nyní žije v Novém Hrádku.
Den architektury myslí i na nejmenší, děti si zahrají na architekty nebo vyrazí na pátrací hry
Tento pátek 29. září začíná po celé republice festival Den architektury, který nabízí objevné výpravy za architekturou známou i neznámou. Děti jsou samozřejmě vítány na všech festivalových procházkách a exkurzích, ale speciálně pro ně jsou zejména o festivalovém víkendu připraveny na celé řadě míst nejrůznější tvůrčí workshopy a další akce, na kterých si mohou třeba zahrát na architekty. Konkrétní místa pak poznají díky dobrodružným pátracím hrám.
Poprvé se narodili vzácní hroznýši psohlaví. K úspěchu pomohl chlad i stěhování samce od partnerek
Jedenáct vzácných mláďat hroznýše psohlavého roste v zázemí chovu plazů Safari Parku Dvůr Králové. Jde o první rozmnožení tohoto endemického druhu v safari parku a jedno ze čtyř mezi světovými zoo za poslední rok. Chov je komplikovaný a k úspěchu vede složitá cesta.
Krytý padesátimetrový plavecký bazén na Eliščině nábřeží od září funguje opět v běžném režimu
Po letních prázdninách se provoz krytého plaveckého bazénu vrací do běžného režimu. Bazén bude zítra odpoledne opětovně otevřen, ranní plavání od 6 hodin bude možné od pondělí 4. září.
Krytý bazén otevře 4. září. Lidé se mohou těšit na novinky
Letní odstávka se v krytém bazénu nesla ve znamení oprav. Návštěvníky tak čeká hned několik novinek. Vyzkoušet je mohou dříve, než se předpokládalo.
Po dvou měsících se narodilo další mládě jednoho z nejvzácnějších zvířat Afriky
Samice bonga horského Froni porodila mládě. Je to samice. Jde již o druhý přírůstek tohoto kriticky ohroženého druhu v safari parku za poslední dva měsíce. „Renesance“ legendárního dvorského chovu nastává v roce, kdy safari park začíná sehrávat zásadní roli v záchraně druhu nejen v lidské péči, ale také přímo v Africe.
Čtrnáctý ročník oblíbené Hradozámecké noci bude mít centrum na Hrádku u Nechanic a připomene rod Harrachů
Pomyslným vyvrcholením hlavní sezony na hradech a zámcích ve správě Národního památkového ústavu je oblíbená Hradozámecká noc, která letos připadne na sobotu 26. srpna. Do této akce se zapojují i nestátní a soukromé subjekty, celkově si letos návštěvníci mohou vybírat z nabídky 79 objektů a institucí.
Trojice mláďat pižmovky konžské je završení čtyř let práce. Přirozený odchov se daří poprvé v historii
V odchovném boxu Tropických bažin zdárně roste trojice mladých pižmovek konžských. Mimořádně vzácné kachny ze západní Afriky do nedávné minulosti nezvládly zahrady udržet při životě. Z Česka se postupně stala světová bašta chovu. Safari park se nyní raduje z prvních mláďat odchovaných pod rodiči.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Historie

21. května 1938

proběhla v Československu mobilizace, na hranicích bylo umístěno 400.000 mužů.

Auto-moto

21. května 1898

sestrojila automobilka Tatra první automobil Präsident ve střední Evropě. Automobil Präsident vyrazil na první dlouhou trasu z Kopřivnice do Vídně. Vzdálenost 328 km urazil za 14.5 hodiny.

Technika

21. května 1881

se uskutečnilo první praktické použití telefonu v Praze: Majitel vysočanského cukrovaru Bedřich Frey si jako první obyvatel Prahy nechal zavést telefonickou linku z bytu do kanceláře.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí