Kultura / Volný čas / ARCHÍV

Talentovaná písničkářka JULA vydává debutové album Úlet
Julie Brožová aka JULA, muzikantka, cestovatelka, herečka, instruktorka jógy smíchu, stvořila své první album s názvem Úlet.
K-popový sen NTC Dream se ukáže poprvé ve filmu i v českých kinech
K-pop už dávno překročil hranice domovské Jižní Koreje a stal se celosvětovým fenoménem. Miliony fanoušků sledují každý krok svých chlapeckých i dívčích idolů, u kterých není podstatná pouze hudba samotná, ale i jejich rozpoznatelné osobnosti, opulentní vizuální stránka každé skupiny a perfektní taneční vystoupení. Do
Advent se blíží, město Jičín a spolupořadatelé připravili bohatý program
Jičín připravuje a ladí adventní program už od letních měsíců. Spolupodílet se na něm budou příspěvkové organizace města: Kulturní zařízení města Jičína, K-klub a ZUŠ J. B. Foerstera. Významnou úlohu bude mít i Akce pro Jičín, z.s. Kromě programové části město Jičín zve na procházku vyzdobeným centrem.
Do kin míří celovečerní dokument Srdce dubu. Předpremiéru bude mít v rámci Francouzského filmového festivalu
Stromy – živé organismy a zároveň fascinující obrazový materiál pro režiséry dokumentárních filmů o přírodě. Žádný z nich však dosud nezachytil tento dokonalý ekosystém optikou jeho obyvatel. To se nyní podařilo francouzskému snímku Srdce dubu, který divákovi nabízí napětí, vazby i emoce odehrávající se pod mohutnou korunou stoletého dubu.
Startuje filmový festival Malé oči. Vedle legendárních filmů se o zábavu postarají i tvořivé dílny
9. ročník festivalu Malé oči je tady! V žižkovském kině Aero a Biu Oko na Letné se uskuteční 12. a 13. listopadu. Malí diváci si užijí skvělé projekce a bohatý doprovodný program. Na svá dětská léta však mohou zavzpomínat i dospělí.
Galerie za Galerií uvede poslední letošní výstavu
Hlavními uměleckými díly nadcházející výstavy Arts and Revolution, Asian Generation Z budou filmy thajského umělce Chulayarnnona Siripola. Ty budou promítány jako jednokanálová projekce, jakožto i jednoduché video instalace a zhlédnout je možné přímo z Tomkovy ulice.
Rapper a zpěvák Calin se vrací do Uffa
Známý český rapper a zpěvák Calin bude o víkendu koncertovat v?trutnovském Uffu. Po roce se tak vrací na místo, kde společně se Steinem27 udělali ze svého koncertu jeden velký mejdan.
Hradecké aquacentrum se otevře 28. října 2022 s akcí Podzimní prázdniny
Aquacentrum v městských lázních se od pátku 28. října opět otevře veřejnosti. Provozovatel plaveckého areálu Správa nemovitostí Hradec Králové si navíc od tohoto dne připravila akci Podzimní prázdniny.
Krokodýl štítnatý se nastěhoval do expozice Vodních světů
Safari Park Dvůr Králové poprvé ve své historii nabízí návštěvníkům pohled na kriticky ohroženého krokodýla štítnatého. Do expozice pavilonu Vodní světy se přestěhovala dospělá samice, která dosud žila v zázemí a přivykala si na nové podmínky a chovatele.
Support Lesbiens představují singl Sins a slibují nové album
Kapela Support Lesbiens vydává po téměř dvou letech novinku Sins, která je zároveň předzvěstí zbrusu nového alba. To by Supporti rádi představili svým fanouškům už koncem tohoto roku.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Vynálezy

28. března 1797

patentoval Nathaniel Briggs z New Hampshire svůj vynález valchy na praní prádla.

Katastrofy

28. března 1845

postihla Prahu rozsáhlá jarní povodeň. Byla zatopena většina Starého Města, níže položené části Malé Strany a Smíchova a Podskalí.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí