ZAJÍMAVOSTI / Zajímavosti

Ježíškova vánoční pošta úřaduje do 23. prosince
 
Autor / zdroj foto: Infocentrum Boží Dar

Po devětadvacáté Ježíškova pošta, Pošta Partner na Boží Daru razítkuje příležitostným vánočním razítkem. První speciální vánoční edice se datuje do roku 1994 a celou její historii si můžete prohlédnout v muzeu Boží Dar.

Obrovský zájem o unikátní vánoční razítko, které Ježíškova pošta používá výhradně od 1. do 23.prosince, mají děti ale také sběratelé. Letošním motivem je dětský palčák, symbol zimních radovánek.

Po celý rok mohli děti i dospělí vkládat do speciální schránky v prostorách infocentra a pošty Partner na Božím Daru svoje vánoční přání. V prosinci pak ruční razítkování zajišťují tradičně pracovníci infocentra a Pošty Partner. Že to není práce jednoduchá, potvrzuje Daniela Tautermannová, vedoucí Infocentra Boží Dar: „Jde o fyzicky náročnou práci. S ohledem na množství několika stovek kilogramů Ježíškovy pošty, které odpovídá zhruba 9000 zásilkám, se v razítkování musíme střídat. Snažíme se, aby každý otisk byl perfektní, což u ručního razítka není úplně jednoduché. Chce to grif! Přiznám, že se nám občas o tom razítkování zdá a ve spaní slyšíte ten typický zvuk.“

Rekordní množství 386 kilogramů odbavila Ježíškova pošta v roce 2016. Na Božím Daru průměrně „oštemplují“ příležitostným vánočním razítkem 340 kilogramů bez ohledu koronavirové léta (2020: 347 kg, 2021: 332 kg). Zda rok 2022 přinese nový rekord, se dozvíme 23.prosince.

Od 1. do 23. prosince můžete vánoční razítko získat i vy.

5 kroků jak správně postupovat.

1. Napište Vaši pohlednici, vánoční dopis nebo přání Vašim blízkým nebo známým.
2. Napište na Vaši zásilku určenou k orazítkování cílovou adresu.
3. Ofrankujte Vaši zásilku poštovní známkou odpovídající poštovnému do místa určení.
4. Váš pohled, dopis nebo přání vhoďte osobně do Ježíškovy schránky na Božím Daru nebo zašlete v obálce na adresu Vánoční pošta, Boží Dar 1, 36262 Boží Dar.
5. Vaši vánoční zásilku orazítkují pracovníci Infocentra a Pošty Partner od 1. do 23. prosince příležitostným vánočním poštovním razítkem a odešlou zpět na  Vámi uvedenou adresu.

Adresa Ježíškovy pošty:

Vánoční pošta
Boží Dar 1
362 62 Boží Dar

Více informací získáte na www.bozidar.cz.

Autor / zdroj: Alena Formáčková

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.