AKTUÁLNĚ / Doprava

Nové bezpečné parkování před MŠ Kulíšek
Situace před MŠ Kulíšek, která se nachází v přímé blízkosti hlavní silnice I/16 ve Voletinách, je v současné chvíli neúnosná.  
Autor / zdroj foto: Michaela Dědková

Trutnov

Jak bezpečně zaparkovat a vyprovodit děti do školky? Tuto situaci denně řeší rodiče před pracovištěm Mateřské školy Trutnov Kulíšek ve Voletinách. Trutnovská radnice proto reaguje a na léto chystá realizovat řešení.

Situace před MŠ Kulíšek, která se nachází v přímé blízkosti hlavní silnice I/16 ve Voletinách, je v současné chvíli neúnosná. „Rodiče ráno přijedou, nemají kde zaparkovat, tak své vozidlo nechávají na chodníku a u krajnice frekventované vozovky a spěchají odvést děti do školky. Bohužel současné řešení prostoru není vhodné, a tak jsme zpracovali studii, která tento problém vyřeší,“ říká k situaci Michal Rosa, starosta města Trutnova. Pro zvýšení bezpečnosti vybuduje město přímo před pracovištěm MŠ novou zpevněnou plochu pro krátkodobé parkování. Vznikne zde prostor pro 5 vozidel.

Odhadované náklady dle projektu jsou 850.000 Kč, výsledná částka však vzejde z výsledku výběrového řízení na dodavatele stavby. To chce město vypsat následující týden.

Vybudovat zpevněnou plochu pro parkování by chtělo zrealizovat během léta, tak aby byla hotová do konce prázdnin.

Tato investiční akce je jednou z několika dalších připravovaných v rámci zvýšení bezpečnosti u trutnovských škol a školek. Radnice například chystá propojení ulic Tichá a Mládežnická před ZŠ Mládežnická na Zelené Louce.

Autor / zdroj: Michaela Dědková

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.