NAPSALI JSTE / Čtenáři sobě

Popis: Nová herna dětského oddělení trutnovské nemocnice.
Nová herna dětského oddělení trutnovské nemocnice.
24.12.2018

Dětské oddělení v Trutnově se pyšní novou hernou

TRUTNOV

Pacienti na dětském oddělení Oblastní nemocnice Trutnov mají novou hernu. Iniciátorem nápadu byli fanoušci hokeje Ultras Trutnov a hráči HC Krkonoše, kteří uspořádali sbírku. Rekonstrukce herny vyšla na zhruba 70 000 korun. Další novinkou na dětském oddělní bude pořízení EKG, které sponzoruje společnost ČEZ teplárenská, a. s.

Dětští pacienti Oblastní nemocnice Trutnov i jejich rodiče mohou od čtvrtka 20. prosince trávit čas v nově zrekonstruované herně. Ta se dočkala nové podlahy, renovovaného nábytku, nové televize, hraček a především veselé výmalby s motivy cirkusu.

Věřím, že si tu děti strávený čas užijí a herna jim pobyt v nemocnici zpříjemní. Postupně se snažíme rekonstruovat prostory v areálu nemocnice tak, aby zde bylo v rámci možností funkční a moderní prostředí,“ vysvětluje Miroslav Procházka, předseda představenstva trutnovské nemocnice.

Rekonstrukce dětské herny vyšla na zhruba 70 000 korun. Financována byla jak z rozpočtu nemocnice, tak z příspěvku města Trutnova. Hlavní částku však darovali hokejoví fanoušci Ultras Trutnov a hráči HC Krkonoše. Ti uspořádali sbírku, jejíž výtěžek věnovali právě na opravu herny na dětském oddělení. „Nápad vznikl v hospodě u piva. Neváhali jsme dlouho a pustili se do akce. Dílo se zadařilo a vzniklo zde hezké a veselé prostředí pro děti,“ říká Václav Tichý, člen Ultras Trutnov.

Novinky na dětském oddělení trutnovské nemocnice se však netýkají pouze vybavení herny. Personálu dětského oddělení věnovala společnost Nutricia, a. s. nové ošacení, které je barevné a s obrázky.

Máme takovou zkušenost, že děti ihned reagují lépe a nebojí se, když s nimi komunikuje sestra v barevném oblečení s kreslenými motivy,“ upřesňuje Monika Radová, vrchní sestra na dětském oddělení. Dalším předvánočním darem pro dětské oddělení je šek na 100 000 korun od společnosti ČEZ teplárenská, a. s. Za tyto peníze nemocnice pořídí nový přístroj na měření EKG pro dětské pacienty.

Financování rekonstrukce dětské herny a obnova přístrojového vybavení je ukázkou výborné spolupráce nemocnice, soukromých firem, iniciativy místních patriotů a města, ve které bychom velmi rádi pokračovali,“ dodává Tomáš Eichler, místostarosta města Trutnova.

Kapacita dětského oddělení trutnovské nemocnice je 20 lůžek a 6 pokojů pro matky s dětmi. Ročně oddělení přijme průměrně 1 200 dětských pacientů a 600 novorozenců.

Autor / zdroj: Magdaléna Doležalová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Kraj za 300 milionů korun nakoupí vybavení náchodské nemocnice

Radní Královéhradeckého kraje přislíbili financování veřejných zakázek na pořízení movitého vybavení pro Oblastní nemocnici v Náchod za 300 milionů ko

Post

Hradec přetlačil Liberec

Kdo se přišel na souboj šelem podívat osobně, nemusel litovat. K vidění totiž byly šance, přesilovky, góly i emoce. A hradecký obrat na konci utkání.

Post

Zubní technici se učí v moderních učebnách, laboranti v nových laboratořích

Moderní vybavení učeben pro teoretickou a praktickou výuku všech oborů a nové pracoviště zubních techniků mohou využívat žáci Vyšší odborné školy zdra

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA