SPORT / Hokej

Popis:
19.3.2019

Orsava hattrickem vystřelil Kometě první bod

HRADEC KRÁLOVÉ / BRNO

Kometa potvrdila, že na play off se umí připravit náramně. Sedmizápasová šňůra hradeckých vítězství proti Brnu je rázem smazána a jsou to Moravané, kdo vede 1:0 na zápasy. Úvodní čtvrtfinálové klání rozhodly dva faktory. Faktorem č. 1 byly přesilové hry. Brno mělo dvě kompletní a obě využilo. Faktorem č. 2 pak střelecká forma Jakuba Orsavy, který zapsal hattrick.

Začátek prvního ostře sledovaného čtvrtfinále začal lépe Hradec, který na Kometu vletěl. Hned ve druhé minutě střílel nebezpečně Radovan Pavlík, ale Marek Čiliak jeho střele odolal a poradil si i s dalšími dorážkami. Domácí si vybojovali přesilovou hru, která ale záhy skončila, protože Smoleňákovo pošťuchování se sudím vůbec nelíbilo.

V první polovině třetiny se Brno dostávalo do útočného pásma pouze sporadicky. Naopak Mountfield mohl udeřit, kdyby se puk k Tomáši Vincourovi odrazil o něco lépe. V 11. minutě si Moravané zahráli první přesilovku a rovnou ji zužitkovali. Martin Erat se vytáčel v brankovišti a přenechal puk Jakubu Orsavovi, který si jej potáhl a zakončil do prázdné brány – 0:1.

Od té doby se domácí nemohli probít přes střední pásmo, i když podobně na tom byla i Kometa. Přecejenom ale hosté působili nebezpečněji a Brandon Maxwell musel řešit několik ošemetných situací. V čase 18:37 ale nestihl zasáhnout proti pohotové teči Jakuba Orsavy a Kometa rázem měla svého hrdinu. Po první části totiž díky forvardovi z druhé formace vedla v ČPP Aréně 2:0.

Druhá dvacetiminutovka začala podobně jako ta první. Hradečtí hokejisté se tlačili dopředu a Kometa naopak sázela na precizní obranu. Navíc měl Mountfield dvě přesilovky v řadě, ale i když několik střel na Marka Čiliaka letělo, brněnský brankář s nimi neměl větší potíže.

Na ledě to byl typický play off hokej. Hra byla enormně kouskována, o což se snažila hlavně Kometa. K vidění nebyly prakticky žádné šance ani rychlé akce. Brno bránilo svoji modrou čáru velice urputně a puky pouze odevzdávalo zpátky na domácí hokejky. Když už se jednou narodil hradecký brejk, tak se Smoleňákovi nepovedla přihrávka na Vincourovu hokejku.

Ve chvílích, kdy už hradečtí fanoušci propadali drobné skepsi, vytáhl je z letargie nejmladší člen východočeské družiny. Lukáš Cingel vystřelil od modré čáry a Radovan Pavlík předvedl výtečný tlak do brány a v čase 36:47 došťouchal puk za brněnského brankáře. Ve zbytku třetiny byl Hradec všude a střílel ze všech možných pozic, jenže s Čiliakem inkasovaný gól neotřásl a nadále z něj sršela velká sebejistota.

Hned zkraje třetí třetiny měl dobrou příležitost Radek Smoleňák, jehož golfák ale mířil doprostřed. V další dobré šanci pak selhal také Matěj Chalupa. O pár vteřin později se pak faulem v útočném pásmu provinil hodně motivovaný útočník Radek Smoleňák a Kometa to opět nekompromisně potrestala. Jakub Orsavadostal přihrávku zpoza brány a střelou bez přípravy zkompletoval hattrick.

To byla velká rána na hradecké sebevědomí, protože Kometa měla v zápase tři šance a dala tři góly. Domácí ale nehodlali nic vzdát a snažili se dál tlačit. Jenže na to přesně Moravané čekali a z rychlého brejku málem rozhodli. Brandona Maxwella ale zachránila horní tyč.

Pro Mountfield svitla naděje v 54. minutě, kdy dostal možnost přesilové hry. V té Smoleňák vysunul Petra Koukala, ale jeho střela pouze škrtla o tyč. A když v tutových šancích nedali gól Roman Kukumberg ani Dominik Graňák, bylo jasno o tom, že brněnská Kometa získá první bod do čtvrtfinálové série.

Mountfield HK - HC Kometa Brno 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 37. R. Pavlík (Cingel, Linhart) – 13. Orsava (Hruška, M. Erat), 19. Orsava (Baranka, Hruška), 46. Orsava (Hruška, Mueller)
Rozhodčí: Šír, Kika – Bryška, Gebauer
Vyloučení: 3:4, navíc Gulaši (KOM) 10 min. OT.
Využití: 0:2.
Diváci: 6588
Stav série: 0:1

Mountfield HK: Maxwell – Zámorský, Linhart, Nedomlel, Cibulskis, F. Pavlík, Graňák, Štindl – Smoleňák, Rákos, M. Chalupa – Vincour, Cingel, R. Pavlík – Paulovič, Bičevskis, Miškář – Vopelka, Kukumberg, Koukal

HC Kometa Brno: Čiliak – O. Němec, Baranka, Štencel, Gulaši, Z. Michálek, Bartejs, Malec – Mueller, P. Holík, Zaťovič – M. Erat, Hruška, Orsava – Vondráček, L. Čermák, Dočekal – Köhler, Kusko, Mallet

Autor / zdroj: Lukáš Foff / mountfieldhk.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Univerzita nezahálí ani v létě. Do Hradce Králové míří stovky zahraničních studentů

Většina českých škol v úvodu léta zeje prázdnotou – studenti odjeli na prázdniny. To ale rozhodně neplatí o kampusu Univerzity Hradec Králové.

Post

Hradec hledá alternativní možnosti likvidace plevele

Město Hradec Králové chce rozšířit možnosti v likvidaci plevele a v rámci údržby své zeleně a místních komunikací hledá vhodné nové či alternativní ne

Post

Tip na rozmarné léto u vody? Odhalte tajemství hydroelektráren

Majestátní Dlouhé stráně v Jeseníkách, starodávná Čeňkova Pila na Šumavě, Lipno, Orlík a Štěchovice na Vltavské kaskádě i mnohé další. Místa, kde se r

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA