SPORT / Hokej

Popis:
24.11.2018

Tři góly ve třetí třetině zajistily Hradci proti Litvínovu tři body

HRADEC KRÁLOVÉ / LITVÍNOV

Litvínov pod Bílou věží vedl a sahal po bodech. Ty však odvály tři trefy Mountfieldu ve třetí třetině. Hosté rychle korigovali, ovšem i přes vypjatý závěr zůstávají všechny body v Hradci.

Prvních pár minut zápasu mnoho výraznějších šancí nepřineslo a oba týmy se v držení kotouče střídaly. Nejprve Juraj Mikúš ohrozil z mezikruží Maxwella, z podobné situace pálil také Lukáš Cingel, ani jeden střelecký pokus však nebyl úspěšný. Nájezd Bičevskise z levé strany Janus vyrazil mimo síť Západočechů.

První vyloučení zápasu přišlo na straně Litvínova, ale Hradeckým se výhodu více hráčů v poli využít nepodařilo. Ačkoliv se téměř minutu drželi v útočném pásmu, kotouč za zády Januse neskončil ani když se Paulovič protlačil až do jeho těsné blízkosti. Na druhé straně pálil Lukeš z pravého kruhu, Brandon Maxwell však puk dokázal ukrýt ve své náruči.

Závěr první dvacetiminutovky patřil jednoznačně Východočechům. Jako první se v obrovské šanci ocitl Michal Dragoun, který zachytil přihrávku Pauloviče dříve než litvínovská obrana. Klička před Janusem se mu však nepodařila a stav zůstával nadále nerozhodný. Následovala akce dva na jednoho v podání Koukala a Lessia. Druhý jmenovaný dokonce protlačil puk za brankovou čáru, to však ale až po srážce s Janusem a vychýlení brankové konstrukce.

Druhou třetinu začal sice Mountfield přesilovkou, první akce domácích ale přišla až v rovnovážném stavu. K brance Litvínova se rozjel Lessio, do zakončení se však nedostal, jelikož mu kotouč utekl z čepele. Po delší době měli větší šanci také hráči Litvínova. Martin Hanzl obdržel přihrávku až před Maxwella, ten však skvělým zákrokem ukryl kotouč pod svou výstrojí.

Ondřej Jurčík poté nepříjemně zasáhl Radka Smoleňáka do hlavy a po následných protestech a verdiktu sudích předčasně odešel do sprch. Přesilovou hru Hradečtí nevyužili, ale v následném oslabení se ve třech ocitli před Janusem. Ani jedna střela mířící na litvínovskou svatyni si však cestu za brankovou čáru nenašla.

Ačkoliv aktivněji se jevili Východočeši, z prvního gólu se přece jen radovali hosté, když akci dva na jednoho zakončili úspěšně. Střelu Tomáše Matouška Maxwell ještě vyrazil, k následné dorážce Lukáše Válka se ale přesunout nedokázal – 0:1. Hradeckým se po obdrženém gólu moc času v útoku nedostávalo a Litvínovští si prostor před svým gólmanem hlídali.

Na začátku poslední periody zkrátilo Východočechům čas na vyrovnání oslabení, následně se však dostali do několika střeleckých příležitostí. Radovan Pavlík zprava nahazoval kotouč na Januse, poté se do šance dostal také Radek Smoleňák, litvínovská síť se ale nezavlnila ani jednou. I díky přesilové hře se Hradeckým podařilo dostat Litvínovské pod tlak a z toho vytěžit i vyrovnávací gól.

Radek Smoleňák našel zpoza branky dobře postaveného Tomáše Vincoura, který zakončoval ve 49. minutě pod Janusovy betony – 1:1. Po necelých pěti minutách se navíc Hradec poprvé v zápase dostal do vedení. Střelu Rosandiče ztečoval za Janusova záda Lucas Lessio, pro kterého to byl první gól v hradeckém dresu – 2:1. Uběhly necelé dvě minuty a Lvi se dostali do dvougólového trháku. Chybu Litvínovských na útočné modré potrestal Matej Paulovič, když si poradil s gólmanem Vervy střelou nad lapačku.

Na třetí branku ve vlastní síti reagovali Litvínovští velmi rychle. Lukáš Válek se prosadil podruhé střelou k bližší tyči – 3:2. V závěru hráli Chemici ještě bez brankáře a na chvíli uzamkli domácí před Maxwellem. Nejvíce rozruchu však přinesl tvrdý zákrok Trávníčka na Pichého tři vteřiny před koncem, po kterém hostující kapitán odešel do sprch. Ještě před tím ale nepřijal výzvu na pěstní souboj s Radkem Smoleňákem. Ani tyto události však Mountfieldu radost nezkazily, Hradec si připsal další důležité body.

Mountfield HK - HC VERVA Litvínov 3:2 (0:0, 0:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 49. Vincour (Smoleňák), 53. Lessio (F. Pavlík, Rosandič), 55. Paulovič (Piché) – 32. Válek (Matoušek, M. Havelka), 55. Válek (Petružálek)
Rozhodčí: Bejček, Hribik – Polák, Špringl
Vyloučení: 5:5, navíc Smoleňák 10 min. OT – Jurčík 10 min. + OK, Trávníček 5 min. + OK
Diváci: 5022

Mountfield HK: Maxwell – Zámorský, Linhart, Piché, Graňák, F. Pavlík, Rosandič, Nedomlel – Smoleňák, Koukal, Lessio – Vincour, Cingel, R. Pavlík – Paulovič, Bičevskis, M. Chalupa – Vopelka, Dragoun, Bezúch

HC Verva Litvínov: Janus – Porseland, Ščotka, Hunkes, L. Doudera, Romančík, Suchánek, Březák – Petružálek, J. Mikúš, Válek – Myšák, V. Hübl, F. Lukeš – D. Tůma, M. Hanzl, Trávníček – Jurčík, M. Havelka, Matoušek

Autor / zdroj: Anna Marie Kokrhounová, Radek Staněk / mountfieldhk.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Druhý úsek cyklostezky z Piletic se začne stavět v červenci

Stavba druhého úseku cyklostezky, který spojí městské části Piletice a Rusek, začne v červenci. Úsek dlouhý více než 1,5 kilometru se má podle plánu v

Post

Nový parkovací dům v centru Hradce Králové se otevře na začátku června

Od června budou moci motoristé v centru Hradce Králové využívat nový parkovací dům Jana Gayera s kapacitou 284 parkovacích míst.

Post

Kapacita trutnovské mateřské školy je i letos dostačující

Na začátku května se uskutečnil zápis k předškolnímu vzdělávání do Mateřské školy, Trutnov. Volná kapacita byla 283 míst, přičemž vedení MŠ obdrželo c

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA