SPORT / Hokej

Popis:
26.12.2017

Čtrnáctinásobný vítěz Spengleru na úvod. Hradec změří síly s Kanadou

HRADEC KRÁLOVÉ

Vloni sehráli Východočeši svůj poslední zápas na turnaji s Kanadou, letos stejného soupeře vyzvou na úvod. Družina kolem kapitána Jaroslava Bednáře dorazila v pondělí v podvečer do Davosu a střihla si první trénink ve Vaillant areně. Do prvního zápasu sledované akce zasáhne dnes. Zápas s javorovými listy startuje v úterý ve 20:15.

Do známých míst se vrátil krátce po Vánocích Jaroslav Bednář. Nejen že hrál na Spengleru už vloni, celou sezónu 2010/11 strávil právě v Davosu a slavil s ním mistrovský titul. „Minule jsem se sem vracel po nějakých šesti letech, nyní po roce. Nicméně vzpomínky se vrací nadále. Člověk vstoupí do haly, vidí to dřevo s plexisklem, lóže a promítne se mu celá sezóna, kterou tady prožil. To byla jedna velká pohádka. Pocity jsou to super a člověk se sem těší,“ sype ze sebe hradecký kapitán.

enže to je dávno pryč a on i celá parta kolem něj musí vzhlížet dopředu. V úterý totiž čeká českého zástupce na turnaji opravdový oříšek – reprezentace Kanady. Ta vloni ukončila hradeckou cestu turnajem a nakonec ho celý ovládla. Zkušený hokejista očekává podobné utkání jako před rokem. „Bude to fofr. Víme, jak na nás vloni Kanada vlétla. Hodně bruslila, hrála hodně fyzicky. Víme, co nás čeká a musíme se na to pořádně připravit,“ velí zkušený forvard.

Aby mohli Lvi konkurovat týmu, jenž se připravuje na olympijské hry v Jižní Koreji, musí jich být podle hradecké šestadvacítky plný led. „Pohyb, pohyb a zase jenom pohyb. Bude to jenom o tom,“ přemítá nad úterním mačem Jaroslav Bednář.

Dva nejúspěšnější celky ve skupině s Hradcem

Vůbec první duel na 91. ročníku obstará souboj švýcarského národního týmu proti Dinamu Riga. Ten startuje v úterý 26. prosince v 15:10. Třetím týmem do party ve skupině Torriani, jenž hraje své zápas vždy odpoledne, je finský celek Hämeenlinnan Pallokerho. Skupina Cattini čítá také trojici celků – tým Kanady, Davos a Mountfield HK.

Hrací systém je stejný jako vloni – z obou tříčlenných skupin postupují do další fáze všechny týmy, vítězové skupin jdou přímo do semifinále, zatímco druhé a třetí celky se utkají ve čtvrtfinále. To je na programu 29. prosince, semifinále 30. prosince a finále na Silvestra v pravé poledne.

Přímé přenosy zápasů Mountfieldu HK můžete sledovat na O2 TV Sport.

Autor / zdroj: Jan Vavřina / mountfieldhk.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Park Háječek se dočká obměny zeleně

Vykácení starých a nevhodných stromů, náletových dřevin a keřů a následná výsadba nových stromů se připravuje v rámci obnovy parku Háječek na hradecké

Post

Město Náchod řeší neutěšený stav parkování v okolí nemocnice

Před časem byla zahájena dlouho očekávaná revitalizace náchodské nemocnice. Kromě toho, že přinesla tolik potřebnou investici, souvisí s realizací neu

Post

Nejlepší světoví řezbáři motorovou pilou přijedou do Skuhrova, chystají se Proměny dřeva

Milovníci dřeva a silných mužů se na začátku prázdnin sejdou ve Skuhrově nad Bělou. V areálu místní zříceniny se chystá už 3. ročník řezbářského setká

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA