SPORT / Hokej

Popis: Útočník Rudolf Červený.
Útočník Rudolf Červený.
13.6.2017

Zahraničí nedopadlo, Rudolf Červený pokračuje v Hradci

HRADEC KRÁLOVÉ

Výborné dva roky má za sebou Rudolf Červený, v tom posledním nastoupil kvůli zranění sice jen k 36 ligovým zápasům, i tak v nich stihl 24 bodů za 12 branek a stejný počet asistencí. Není tak divu, že se komplexní forvard, jenž plnil roli asistenta kapitána, poohlížel po zahraničním angažmá. Lukrativní nabídka ale nepřišla, což je velmi dobrá zpráva pro Mountfield HK – sympatický útočník podepsal s klubem nový kontrakt.

Sedmadvacetileté křídlo je stálicí Mountfieldu HK, postupně za něj stihlo v základní části odehrát 51, 46, 51 a 35 utkání, další přidalo ve vyřazovacích bojích. Hráč s číslem 65 se postupně vypracoval mezi opory týmu a logicky si chtěl vyzkoušet zahraniční soutěž. Tato varianta nakonec padla, a tak bude český reprezentant pokračovat pod Bílou věží.

K situaci okolo Rudolfa Červeného se vyjadřuje generální manažer klubu Aleš Kmoníček. „Celou dobu jsme byli s Rudou ve spojení a obě strany měly zájem pokračovat ve spolupráci v případě, že Rudovi nedopadne nějaké lukrativní zahraniční angažmá. To se nakonec stalo a v úterý bychom měli naši dohodu potvrdit i podpisem smlouvy na soustředění, kam se Ruda přesunul a doplnil tak tým,“ prozrazuje Aleš Kmoníček s tím, že jde o dvouletou smlouvu s výstupní klauzulí na příští sezónu.

Mančaft trenérů Václava Sýkory, Pavla Hynka a Tomáše Martince doplnilo kvalitní křídlo a kádr je tím pádem prozatím uzavřen. „V tuto chvíli máme tým kompletní. Je však možné, že bychom ho ještě posílili v případě, že by se na přestupovém trhu objevilo nějaké zajímavé jméno,“ dodává generální manažer Mountfieldu HK.

Profil Rudolfa Červeného

Rudolf Červený se narodil 6. srpna 1989 v Českých Budějovicích, jejichž je také odchovancem. V osmnácti letech si jeho hokejového talentu všimli trenéři národního týmu, zúčastnil se několika akcí včetně mistrovství světa U18. Za skvělé výkony přišla další odměna, tentokrát v podobě úspěchu v prvním kole draftu CHL a přesun do zámoří, kde se od sezóny 2007/08 rval za tým Regina Pats ve Western Hockey League. V roce 2009 byl součástí českého výběru na mistrovství světa juniorů, po dvou ročnících za mořem se pak vrátil zpět do svého rodného města.

Mezi lety 2009 a 2013 se postupně probojovával do A-týmu Českých Budějovic, mezi tím okusil druhou nejvyšší soutěž v dresu Tábora, Písku a Mladé Boleslavi. Od ročníku 2013/14 se talentovaný útočník bije za Mountfield HK, ve kterém dostává postupně více prostoru a na kanadských bodech a přínosu týmu je to znát. Zatímco v sezónách 2013/14 a 2014/15 dosáhl na 14, resp. 15 kanadských bodů, v ročníku 2015/16 to bylo už bodů 34 (17+17).

V sezóně 2016/17, ve které plnil roli asistenta kapitána Mountfieldu HK, odehrál z důvodu zranění jen 35 duelů v základní části a jeden v play off, i přesto dosáhl na 24 bodů (12+12). Díky svým povahovým i herním přednostem, mezi které patří poctivost, rychlost, přehled a vynikající střela, si vysloužil také pozvánky do seniorské reprezentace.

Autor / zdroj: Bc. Jan Vavřina

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Hradec přejel Litvínov

Severočeši v této sezóně Mountfield dvakrát porazili, tentokrát však celku z města pod Bílou věží vzdorovali jen dvacet minut.

Post

Ve Všestarech znovu zažijí dobu ledovou, archeopark tak začíná pátou sezónu

Archeopark pravěku Všestary u Hradce Králové nespí zimním spánkem a poprvé v letošním roce otevře brány už o víkendu 20. a 21. ledna. Pro návštěvníky

Post

Divocí koně z Milovic pomohou chránit dvě unikátní rezervace ve východních Čechách

Rezervaci divokých koní ve středočeských Milovicích již za pár dní opustí první transport deseti hřebců. Jejich cílem jsou přírodovědně unikátní výcho

Reklama

garaze.fabrego.cz

Reklama

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz garaze.fabrego.cz Maminčino koření www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA