SPORT / Fotbal

Popis:
10.3.2019

Hradec se vrací z Vítkovic s bodem

OSTRAVA / HRADEC KRÁLOVÉ

Hradečtí byli po celý zápas jasně lepším týmem. K vidění byla celá řada nevyužitých šancí a skvělých zákroků vítkovického gólmana Květone. Gólové možnosti měl například Ďurděvič, Urma, Vlkanova či Filip Zorvan. V 63. minutě navíc neproměnil pokutový kop Jiří Kateřiňák.

Votroci do svého soupeře zakousli od prvních minut. Hned v 7. minutě se po rohovém kopu dostal k zakončení Urma, hlavou mířil jen těsně vedle levé tyče. O čtyři minuty později přiklepl ve vápně agilní Otto Urma na Miloše Kopečného a ten zblízka napálil tyč domácí branky. Velká škoda! Pokračující drtivý tlak potvrdil také Ďurděvič, jenž si naběhl na pas za obranu od Vlkanovy. Avšak Fahrudina v bezprostřední blízkosti skvěle vychytal brankář Květon, který míč vyrazil na rohový kop.

Hráči Vítkovic se srdnatě bránili, do útočných aktivit se vydávali jen sporadicky. Královéhradecké fanoušky, kteří vytvářeli Votrokům po celý zápas domácí atmosféru, roztleskala také pumelice Jiřího Kateřiňáka z dobrých třiceti metrů, vítkovický Květon byl však pozorný a míč bezpečně schoval do svých rukavic. Další velká šance přišla v samotném závěru první půle. Aktivní Adam Vlkanova našel na přední tyči Da Silvu, který už nedokázal usměrnit kulatý nesmysl do brány.

Jasná převaha hostů pokračovala i ve druhé pětačtyřicetiminutovce. V 50. minutě běžel sám na bránu Adam Vlkanova, ale na Květone nevyzrál. Za dvě minuty měl výbornou možnost také Ďurděvič, ale opět čaroval domácí brankář, který pohotově vyrazil. Následná dorážka Miloše Kopečného šla mimo. V 55. minutě se dostal Otto Urma k míči na rohu malého vápna, do jeho gólové střely na poslední chvíli skočil jeden z vítkovických obránců.

Poté střelu střídajícího Filipa Zorvana srazil domácí Januška v pokutovém území rukou a sudí Houdek ukázal na penaltový puntík. K exekuci se postavil Jiří Kateřiňák a poslal balon po zemi doprostřed. Tam ovšem zůstal stát gólman Květon a tento penaltový pokus nohou zneškodnil. Fotbalisté Hradce Králové se snažili i nadále dobývat vítkovickou hradbu, ale tam dnes vládl čaroděj Květon. V závěru se neuchytila ani střela Vlkanovy z vápna, ani dva přímé kopy Filipa Zorvana. I proto sobotní utkání v Ostravě skončilo bezbrankovou dělbou bodů.

MFK Vítkovice - FC Hradec Králové 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Jiří Houdek – Petr Caletka, Zdeněk Koval
ŽK: 5. Vasiljev, 13. Holiš, 77. Mikula – 69. M. Plašil, 77. Urma
Diváci: 570

MFK Vítkovice: Květon – Celba, Mikula, V. Cverna, Končal – Pašek, Motyčka, Januška (66. Kaloč), Holiš, Vasiljev (46. Surzyn) – Chvěja (80. Mišinský)

FC Hradec Králové: Ottmar – Kopečný, Kvída, Plašil, Urma – Jukl – Vlkanova, Ďurděvič, Kateřiňák (76. Šípek), Leibl (57. Zorvan) – Da Silva (89. Firbacher)

Autor / zdroj: fchk.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Pacientům FN HK slouží nový angiografický přístroj za 20 milionů korun

Pacientům ve Fakultní nemocnici Hradec Králové začal sloužit nový angiografický přístroj za necelých 20 milionů korun. Zařízení umožňuje provádění dia

Post

Studie prověří možnost parkování pod povrchem Velkého Náměstí

V procesu projednávání projektu rekonstrukce Velkého náměstí město prověří možnost parkování pod povrchem této plochy v historickém centru Hradce Král

Post

Cestujících MHD přibývá, řidičů je konečně dost

Letos přepravila hradecká městská hromadná doprava více pasažérů než vloni, a to ještě není konec roku. V období od ledna 2019 se hradeckými vozy MHD

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA