SPORT / Fotbal

Popis:
19.8.2018

Hradec si veze z Prostějova bod za bezbrankovou remízu

PROSTĚJOV / HRADEC KRÁLOVÉ

Duel nabídl hodně tvrdých soubojů, bojovnosti a také několik zajímavých šancí. Ale když se na jedné straně neuchytily možnosti Kropáčka či Ďurděviče, na straně druhé pak především střely Hapala a Píchala, tak se oba týmy rozešly smírně s výsledkem 0:0.

Úvod utkání byl za slunečného počasí z obou stran velmi opatrný. Domácí pozorně a úspěšně bránili své území, centrům Votroků chyběla větší přesnost. První větší šance utkání přišla ve 24. minutě. Ďurděvič zabojoval u rohového praporku a odcentroval na přední tyč, tam si naběhl Kropáček a tváří v tvář ho vychytal skvělým zákrokem prostějovský Bréda. I u další zajímavé příležitosti byl René Kropáček, po rohovém kopu hlavičkoval těsně mimo.

Prostějov dal o sobě vědět až v závěru prvního poločasu. Nejprve vypadal nadějně centr Hapala z vápna, ale Honza Kvída byl pozorný a nebezpečí zažehnal. V nastaveném čase pak utekl do samostatného úniku Píchal, kde ho nedovoleně zastavil Otto Urma. Následně slibně vypadající standardní situace se ale domácím vůbec nepovedla, i proto se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

V 54. minutě pálil z voleje Urma, kulatý nesmysl však zamířil vysoko nad. Prostějov zahrozil po akci Davida Píchala, který vyslal krásnou ránu z dvaceti metrů, míč jen těsně minul levou tyč branky Radima Ottmara. Ten byl v plné permanenci i o chvíli později, když se mu nepodařilo zachytit letící balon, nicméně dobíhající Žikol již nestačil uklidit do brány a vyslal pouze centr přímo do rukou Radima Ottmara.

Votroci si vytvořili sérii rohových kopů, po kterých se většinou dostali k zakončení. Ocelová hradba Prostějova však nedovolila přímé ohrožení branky. V 83. minutě byl blízko úvodní brance Fahrudin Ďurděvič. Z deseti metrů pálil z voleje nad svatyni brankáře Miloslava Brédy. Prostějovští fotbalisté si také vypracovali v závěru slibnou možnost, byl u toho opět aktivní Lukáš Hapal. Jeho střela měla dobré parametry a chybělo několik centimetrů.

V 90. minutě musel vytasit pohotový zákrok Radim Ottmar, když Píchal napálil odražený balon. Hradecký brankář Votroky podržel. V závěru se obě mužstva ještě snažila strhnout stav na svou stranu, ale obrany obou mužstev dominovaly nad ofenzivou.

1. SK Prostějov - FC Hradec Králové 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Dubravský - Pochylý, Batík
ŽK: 45.+5 Biolek, 64. Schuster, 90.+2 Píchal - 45.+5 Urma, 56. Kropáček, 67. Durdevič, 90.+1 Kvída
Diváci: 735

1.SK Prostějov: Bréda - Slaninka, Schuster, Janíček (43. Pernackij), Biolek (54. Machynek) - Šteigl (81. Kovařík), Sus, Pančochář, Píchal - Žykol - Hapal. Trenér: Oldřich Machala

FC Hradec Králové: Ottmar - Urma, Martinec, Kvída, Plašil - Janoušek (71. Jukl) - Durdević, Vlkanova, Zorvan, Martan (46. Trávníček) - Kropáček (58. Miker). Trenér: Zdenko Frťala

Autor / zdroj: fchk.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Univerzita nezahálí ani v létě. Do Hradce Králové míří stovky zahraničních studentů

Většina českých škol v úvodu léta zeje prázdnotou – studenti odjeli na prázdniny. To ale rozhodně neplatí o kampusu Univerzity Hradec Králové.

Post

Hradec hledá alternativní možnosti likvidace plevele

Město Hradec Králové chce rozšířit možnosti v likvidaci plevele a v rámci údržby své zeleně a místních komunikací hledá vhodné nové či alternativní ne

Post

Tip na rozmarné léto u vody? Odhalte tajemství hydroelektráren

Majestátní Dlouhé stráně v Jeseníkách, starodávná Čeňkova Pila na Šumavě, Lipno, Orlík a Štěchovice na Vltavské kaskádě i mnohé další. Místa, kde se r

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA