AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

19.1.2010

Univerzita Hradec Králové podpoří své nejvýkonnější vědce a výzkumníky

HRADEC KRÁLOVÉ

Na dvě desítky nejvýkonnějších vědeckých pracovníků Univerzity Hradec Králové (UHK) získá ocenění za excelentní výsledky své práce. Mezi nejlepší ze svých vědců univerzita rozdělí 600 tisíc korun.

Prostředky získala UHK od České spořitelny (ČS), která je jejím generálním partnerem již od ledna 2008. Kromě jiného poskytuje finanční pomoc na podporu studentské a vědecké činnosti. Další oblastí součinnosti UHK a ČS je partnerství k projektu "Rozvoj infrastruktury pro výzkumné, vzdělávací, vývojové a inovační aktivity Univerzity Hradec Králové", který univerzita s žádostí o finanční prostředky předložila do operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace. Jeho cílem je výstavba objektu přírodních věd v univerzitním areálu Na Soutoku.

Finanční příspěvek České spořitelny využila univerzita výhradně na podporu akademických pracovníků, kteří v roce 2009 prokázali nezpochybnitelné vědecké výsledky, jež jsou prestižní z hlediska současných kritérií České republiky a byly v uplynulém roce započítány do vědeckého výkonu univerzity.

Výsledky spolupráce v oblasti vědy a výzkumu hodnotí prorektor univerzity Antonín Slabý velmi kladně. „Podpora České spořitelny se projevila pozitivně již v roce 2008 a měla zjevně podstatný vliv na motivaci dalších kolegů k tvůrčí práci. Ku příkladu počet pracovníků, kteří díky svým odborným výsledkům získávají finanční odměnu z příspěvku našeho generálního partnera, se ve srovnání s předcházejícím rokem ztrojnásobil,“ uvedl Slabý.

Přední univerzitní vědce ocení rektor univerzity Josef Hynek a za Českou spořitelnu ředitel oblastní pobočky v Hradci Králové Silvestr Milíč Jedlička při společenském setkání s názvem Den vědců, které se uskuteční v úterý 19. ledna od 15 hodin v zasedací místnosti rektorátu UHK v Rokitanského ulici.

Spektrum oborů, v jejichž výzkumu dosáhli oceňovaní badatelé úspěchu, je široké a obsahuje například otázky fyzikálního výzkumu dynamického chaosu, aplikovaného biologického výzkumu, problematiku migrace etnik v prehistorii a další oblasti humanitních i přírodních věd. Bližší informace k oceněným vědeckým výsledkům přinese univerzita bezprostředně po uvedené akci.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Cestujících MHD přibývá, řidičů je konečně dost

Letos přepravila hradecká městská hromadná doprava více pasažérů než vloni, a to ještě není konec roku. V období od ledna 2019 se hradeckými vozy MHD

Post

V Hradci jezdí desítka nových autobusů a budou další

Během posledního půlroku zařadil postupně Dopravní podnik města Hradce Králové do běhu deset nových autobusů. Jsou třídveřové, klimatizované a vybaven

Post

Lékaři od ledna 2016 provedli přes tisíc robotem asistovaných operací

Lékaři Fakultní nemocnice Hradec Králové provedli od ledna 2016 do současnosti přes tisíc robotických operací. Nejvíce bylo provedeno urologických ope

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA