AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
18.2.2020

Hradecké žáky čekají přijímačky nanečisto

HRADEC KRÁLOVÉ

Žáci hradeckých základních škol si budou moci 26. února vyzkoušet přijímačky na střední školy nanečisto. Projekt, který připravilo město ve spolupráci s vedením škol a odbornými pedagogy, je určený pro hradecké žáky devátých tříd. V letošním roce navíc došlo k doplnění projektu tak, že se do něho zapojí všech 16 hradeckých škol, na kterých probíhá výuka na druhém stupni. Skutečné přijímací zkoušky budou žáky čekat během dubna.

„Žákům bude určena cizí škola, kde si vyzkouší nanečisto absolvovat zkoušku za předem daných podmínek. Současně zjistí, jak na ně působí neznámé a nové prostředí, kterým budou nejen prostory školy, ale také náhodně vybraná skupina ostatních spolužáků ve třídě nebo neznámý pedagog zadávající úlohy,“ říká náměstek primátora pro oblast školství Martin Hanousek.

Pro žáky jsou připravené tři varianty zadání úloh z českého jazyka a matematiky, z nichž jedna bude použita jako ostrý test. Následně dojde k vyhodnocení vypracovaných odpovědí. „Školy a zúčastnění žáci se výsledky dozvědí nejpozději do druhého dne. Na základně počtu dosažených bodů z obou předmětů každý žák zjistí své číselné pořadí mezi všemi účastníky zkoušky,“ vysvětluje Hanousek.

Obdobný projekt probíhal již v minulosti: „Nově jsme tento projekt upravili tak, že zajistíme školám minimalizaci časových i finančních nároků spojených s jeho realizací, tedy tisk a distribuci materiálu zajistí město,“ dodává Hanousek.

Autor / zdroj: Kateřina Šmídová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

V Hradci začal příjem žádostí o městskou finanční pomoc podnikatelům

Drobní hradečtí podnikatelé již mohou na magistrát města odesílat žádosti o městskou finanční pomoc do výše až 25 tisíc korun.

Post

Ministerstvo financí může udělit výjimku, která vyřeší problém s pozemkem pro výstavbu nové infekční kliniky

Příprava projektu výstavby nové kliniky infekčních nemocí ve FNHK narazila v uplynulých týdnech na problém s pozemkem, na kterém má klinika mít parkov

Post

Navzdory pandemii se bude i letos konat Festival bulharských filmů

Pořadatelé upravili formát a letos můžete festival navštívit z pohodlí a hlavně bezpečí svého domova. Již dvanáctý ročník v řadě proběhne online. Díky

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě