AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
2.4.2019

Hokejisté klubu Mountfield HK podpoří nábor nových dárců krve

HRADEC KRÁLOVÉ

Hokejisté týmu Mountfield HK v úterý 9. dubna podpoří nábor nových dárců krve na Transfuzním oddělení Fakultní nemocnice Hradec Králové. Oddělení ročně potřebuje získat zhruba tisícovku nových dárců krve, aby nahradili dlouhodobé dárce, kteří dárcovství ukončují například kvůli onemocnění či vysokému věku.

„Potřeba transfuzních přípravků v posledních letech stále stoupá. Krev mohou darovat zdraví lidé mezi 18 a 65 roky, bližší informace o podmínkách a omezeních v souvislosti s darováním krve najdou zájemci na stránkách Fakultní nemocnice Hradec Králové,“ uvedl primář Transfuzního oddělení MUDr. Vít Řeháček.

Akce Staň se novým dárcem krve s hokejisty klubu Mountfield HK se uskuteční od 13:00 do 15:00 hodin, svou účast na akci přislíbili útočník Matěj Chalupa, obránci Richard Nedomlel a Zdeněk Čáp a také brankář hradeckého týmu Jaroslav Pavelka. Pro prvodárce bude kromě autogramiády hokejistů připraveno také vstupní vyšetření a možnost absolvovat první odběr krve. Transfuzní oddělení FN HK na akcích pro nové dárce krve spolupracuje s hokejovým týmem Mountfield HK dlouhodobě.

Transfuzní oddělení Fakultní nemocnice Hradec Králové odebírá krev a krevní složky bezpříspěvkovým dárcům (ročně více než 18 tisíc odběrů plné krve a 15 tisíc plazmaferéz); zpracovává odebranou  krev, vyšetřuje a dodává transfuzní přípravky pacientům FN HK.

Autor / zdroj: Jakub Sochor

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Parkovací dům Jana Gayera je otevřen

Nový parkovací dům v Gayerových kasárnách se slavnostně otevřel v úterý odpoledne, v provozu je od středečního rána. Do pátečního večera je parkování

Post

Druhý úsek cyklostezky z Piletic se začne stavět v červenci

Stavba druhého úseku cyklostezky, který spojí městské části Piletice a Rusek, začne v červenci. Úsek dlouhý více než 1,5 kilometru se má podle plánu v

Post

Nový parkovací dům v centru Hradce Králové se otevře na začátku června

Od června budou moci motoristé v centru Hradce Králové využívat nový parkovací dům Jana Gayera s kapacitou 284 parkovacích míst.

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA