SPORT / Lyžování

Popis: Snímek z předchozího ročníku Skiinterkriteria v Říčkách v Orlických horách.
Snímek z předchozího ročníku Skiinterkriteria v Říčkách v Orlických horách.
15.1.2019

Ski centrum Říčky v Orlických horách hostí mladé talenty z celého světa

ŘÍČKY V ORLICKÝCH HORÁCH

Zima, sníh, lyže a zdravě soutěživá nálada. Takové je Skiinterkriterium, které se každoročně koná ve Ski centru Říčky v Orlických horách. Jde o největší a nejvýznamnější mezinárodní závod žactva v disciplínách slalom a obří slalom, kterého se účastní okolo 200 závodníků z celého světa.

To už je pořádná zodpovědnost, proto se každým rokem pořadatelé snaží závody zatraktivnit novými prvky, a to jak pro účastníky, tak i pro diváky. Za poslední dobu mohou zmínit například velkoplošnou obrazovku v prostoru cíle nebo online přenos závodu do celého světa.

V předchozích letech se na zdejší černé sjezdovce představilo mnoho závodníků, kteří později sbírali nejvyšší umístění v rámci světového poháru, mistrovství světa nebo dokonce olympiád. Za všechny lze jmenovat například sourozence Kosteličovi, Šárku Strachovou, Ondřeje Banka, Petru Vlhovou nebo hvězdu současnosti Ester Ledeckou.

Možná, že na těchto soutěžích brzy zaboduje někdo, kdo odstartoval svoji kariéru právě na závodě Skiinterkriterium ve Ski centru Říčky v Orlických horách. A organizátory těší, že mohou být při tom, když si mladí a nadějní lyžaři začínají plnit svůj sen.

V pořadí 57. ročník Skiinterkriteria ve Ski centru Říčky v Orlických horách se uskuteční ve dnech od 24. do 26. ledna.

Autor / zdroj: skiinterkriterium.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Hronovská škola chce nést jméno vědce Otty Wichterleho

Rada Královéhradeckého kraje odsouhlasila podání návrhu Střední školy průmyslové, textilní a polygrafické se sídlem v Hronově o udělení čestného názvu

Post

Startuje La Película, nabídne nejzajímavější španělské filmy

Jeden z nejúspěšnějších španělských filmů loňského roku, komedie Šampioni, odstartuje v úterý 19. února 14. ročník festivalu La Película.

Post

Krakonošovi lyžníci nabídnou závody na historických lyžích a saních i soutěž o nejlepší historický kostým

Závody na historických lyžích a saních, závod ve skoku ladném, soutěž o nejlepší historický kostým – Nejkrásnější lyžník nebo lyžnice. To všechno bude

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA