AKTUÁLNĚ / Aktuálně

Popis:
17.3.2020

Trutnov zajistil 5.000 roušek

TRUTNOV

Do Trutnova dnes dorazila velmi potřebná zásilka. Obsahovala 5.000 roušek. Radnice je rozdělí mezi zaměstnance městských organizací, lékaře i pracovníky komerčních obchodů, které jsou otevřeny.

V úterý 17. března odpoledne dorazila do Trutnova na městský úřad zásilka, která obsahovala 5.000 chirurgických roušek. Získat se je povedlo trutnovskému vedení města. „Bohužel vláda v tomto ohledu selhala a já jako starosta nehodlám tiše sedět a vyčkávat. Povedlo se mi za pomoci náchodského starosty Jana Birkeho zajistit 5 tisíc kusů zdravotních roušek. Nepokryje to celkovou poptávku, ale alespoň něco se povedlo,“ říká Ivan Adamec, starosta města Trutnova.

Vedení města se rozhodlo roušky, které vyšly na zhruba 150.000 Kč, přerozdělit mezi organizace města, které je nutně potřebují, jako např. dobrovolní hasiči, Pečovatelská služba Trutnov či Domov pro seniory Trutnov. „Dále jsme v kontaktu s profesionálními hasiči, dopravními zdravotními službami a současně mapujeme potřebu jak velkých obchodních řetězců, tak maloobchodů, abychom věděli, zda nepotřebují roušky pro své zaměstnance. Také jsme schopni část roušek nabídnout praktickým lékařům v našem ORP,“ dodává trutnovský starosta. Roušky k potřebným lidem budou distribuovány během následujících dnů.

Autor / zdroj: Michaela Dědková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

V Hradci začal příjem žádostí o městskou finanční pomoc podnikatelům

Drobní hradečtí podnikatelé již mohou na magistrát města odesílat žádosti o městskou finanční pomoc do výše až 25 tisíc korun.

Post

Ministerstvo financí může udělit výjimku, která vyřeší problém s pozemkem pro výstavbu nové infekční kliniky

Příprava projektu výstavby nové kliniky infekčních nemocí ve FNHK narazila v uplynulých týdnech na problém s pozemkem, na kterém má klinika mít parkov

Post

Navzdory pandemii se bude i letos konat Festival bulharských filmů

Pořadatelé upravili formát a letos můžete festival navštívit z pohodlí a hlavně bezpečí svého domova. Již dvanáctý ročník v řadě proběhne online. Díky

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě